Elektřina nemusí být drahá


Nikomu z vás určitě neuniklo, že i když se dnes v reklamách mluví o zlevňování elektřiny, není to něco, co by nás mělo těšit. Protože k určitému zlevnění tu a tam dochází, ale po hodně výrazném zdražení, které nás postihlo v průběhu uplynulého více než roku, takže jsme na tom de facto o dost hůř než před zahájením růstu zmíněných cen. A to se dnes už jasně mluví o tom, že se zase bude zdražovat, protože už zanedlouho zase začneme povinně přispívat na obnovitelné zdroje energie, čehož jsme byli v poslední době kvůli neúnosným cenám ušetřeni.

solární panely

Prostě platíme za elektřinu nepříjemně hodně. A bude hůř. I když si vlastně můžeme přiznat, že se takové zdražení nedotklo a ani do budoucna nedotkne všech. Jsou lidé, kteří platí šílené peníze, protože spotřebovávají proudu mnoho, jsou ti, kdo platí málo, protože srazili svou spotřebu na naprosté minimum, a jsou ti, kdo spotřebovávají proudu mnoho a už za něj neplatí nic.

Že to vypadá jako naprosto nemožné? Ano, vypadá to tak. Ale nemožné to naštěstí není. Lidé si mohou pořídit fotovoltaické elektrárny, a když pak tyto solární panely a baterie pro FVE používají, neplatí už za elektřinu vlastně nic. Zaplatí koupi onoho zařízení, nechají si ho nainstalovat, a pak už mají proud získávaný ze slunečního světla dočista zadarmo. Čímž mohou hodně ušetřit. A ještě více ušetří ti, kdo na pořízení takových zařízení využijí navrch i státní dotaci.

solární panely

A tak nikdo nemusí platit ony velké peníze, které po nás distributoři a dodavatelé elektrické energie chtějí. Každý z nás má možnost vyrábět si svoji vlastní elektřinu a s drahými dodávkami proudu se rozloučit. A každý může mít přesně takový zdroj, jaký potřebuje, aby plně uspokojil své potřeby a vedl to, čemu se říká civilizovaný život, to, co se bez elektřiny prostě neobejde. A není třeba se ani zruinovat, ani si brát onen známý druhý svetr.