Úspěšný prodej nemovitosti


Na vlastní pěst

I takto můžeme realizovat prodej bez realitní kanceláře. Výhoda je jasná, protože ušetříme za provizi, což je bývá částka v několika procentech z celkové sumy, ovšem když si to spočítáme vzhledem k vysokým cenám nemovitosti, tak je to dost peněz. Na druhou stranu, když vše budeme zařizovat my, tak je to dost starostí a času, který budeme muset do této akce vložit. Mnohdy lidé jako první chtějí stanovit cenu. Můžeme se proto podívat po podobných nemovitostech v okolí a částku přizpůsobit stavu nemovitosti.

dům u vody

Není dobré to s ní přehnat, protože čekání na zájemce může být zdlouhavé, a nakonec stejně možná budeme muset zlevnit. Před focením je výhodné dát nemovitost do pořádku a případně popravit co se dá, protože i to cenu může zvýšit. Jestliže se nám podaří získat zájemce, tak potom přichází papírování, kde si musíme dát pozor a nechat si smlouvu sepsat od právníka, aby nám do budoucna nehrozili nějaké potíže. Potom přichází převod na katastru a mám splněno.

Inzerát

Každý zájemce, který si jde koupit nemovitost, kterou bude splácet třeba desítky má jisté požadavky a představy, protože přeci jen to není věc za pár korun. Pro zaujmutí lidí je potřeba zpracovat poutavý inzerát, protože zde je rozhodující první dojem. Pokud k nemovitosti nebude ani moc napsáno a fotky budou rozmazané a nepůjde z nich moc poznat, ani pomalu co je prodáváno, tak to dokáže odradit.

dům s rostlinami

Abyste získali opravdu hezké fotografie, na které bude radost pohledět, tak můžete využít focení nemovitostí. Nepoužívá se při něm žádných přepálených filtrů, které by nemovitost zkreslovaly. Fotografie však mají vysoké rozlišení a není problém je realizovat i za horšího počasí. Na webu mají ukázku těchto fotografií, kde si můžete všimnout, že jsou opravdu nádherné. Následně už nám stačí k fotografiím v inzerátu sepsat popis s případnými parametry. Potom vše umístíme na internet a zájemci se začnou ozývat.