Jak nudné chvíle při dojíždění proměnit v kvalitně strávený čas


Se začátkem školního roku a koncem dovolených nejen pro učitele, ale i pro ostatní zaměstnance z mnoha dalších sektorů našeho pracovního trhu zase začínají každodenní cesty do cíle buď v práci nebo ve škole. A je nutné si přiznat, že na takové cestě často strávíme mnoho času, který je nám ale k ničemu. Pokud totiž sledujeme výhled z okna vlaku v období prvního týdne, nejspíš jsme fascinováni krásou okolní přírody a cesty si s pohledem na okolní krajinu skutečně užíváme. Jestliže však stejný výhled člověk pozoruje několik měsíců v kuse, možná v něm již takové zalíbení nenachází. A je škoda si nechat ukrást drahocenné minuty času ve stroji, za jehož řízení nezodpovědné a můžeme se tedy naplno oddat svým povinnostem.

Muž na nástupišti

Pro toho, komu se však hned po skončení pracovního koloběhu či školní výuky však hned nechce znovu do dalších povinnosti, existují i jiné možnosti. Dlouhou cestu vlakem či autobusem můžeme využít k učení a ušetřit si takto čas strávený touto činností v domácím prostředí. Stejně tak je možné jej využít k vyřízení emailů či dalších nutností, na něž v práci nezbyl čas. Můžete si také naplánovat seznam úkolů na další den, přečíst si zprávy nebo zjistit, jaké vás zítra bude čekat počasí. Pokud rádi cvičíte, stačí jen otevřít online rezervační systém oblíbené posilovny a vybrat termín pro další aktivní návštěvu takového místa.

Vlakové nádraží

A jestli naopak cvičení není nic pro vás a jste takovým milovníkem knih, že ani jízda v dopravním prostředků vám ve čtení nezabrání, tak vzhůru do toho. Uvidíte, jak najednou budou písmenka před očima ubíhat! A někdy prostě jen stojí za to odpočinout si u oblíbené hudby nebo podcastu. Odpočinek je totiž také důležitý, a to možná mnohem více, než si nyní myslíte. Nezapomeňte tedy i na něj a dopřejte si ho dostatek ke správnému fungování do dalších dnů!