Proč jsou dámské stříbrné lodičky sexy

Proč se ženským stříbrným lodičkám s páskem takto přezdívá, si domyslí každý, protože bota po vyzutí připomíná loďku, plovoucí na hladině, a možná, že by taková obuv i na hladině skutečně plavala. Ale některým z vás možná vrtá hlavou, proč si vlastně ženy tolik libují na vysokém podpatku, když je mnohem pohodlnější nazout balerínky či tenisky a vyjít do města v tom, v čem běžně chodí muži. Proč si ženy obouvají boty na podpatku, a proč muži nic takového nenosí?

dámská obuv

Mužské chodidlo není tak hezké – muži se v době renesance obouvali do bot s vyšším podpatkem a odhalovali ženám svá lýtka, což byl údajně projev sexuality a mnoho žen to prý vzrušovalo, ale přece jen si přiznejme, že ženské chodidlo je symetričtěji tvarované, má estetičtější přechodovou linii mezi patou a nártem, a také na něm lépe vynikne kotník. A obuv na podpatcích zvýrazňuje nejen kotníky, ale i podélnou klenbu chodidel, a tím pádem dá vyniknout jedné z nejkrásnějších částí ženského těla.

sexy dívka v lodičkách

Ženské nohy bez podpatků – to není ono – chcete-li se pokochat krásou ženských nohou, nejlépe se to podaří buď ve chvíli, kdy žena ve vzpřímeném postoji zvedne patu do výšky a stoupne si na špičky (což je obdobou chůze v botách s vyššími podpatky), anebo si lehne na břicho, natáhne nohy na postel a chodidla volně položí na vodorovnou plochu. Pokud by si však obula pracovní obuv, například pánská bagančata, poloha jejích kotníků zanikne v této směšné obuvi a nebude to rozhodně mít žádný erotický podtext. A dokonce ani v minisukni to nebude ono, bude to spíše připomínat uniformy školaček v zámoří.

Muži se zkrátka po ženských nohou dívají hlavně tehdy, mají-li zvýšenou patu, kde se dobře vyjímá souměrnost nohou jako celku – na sebe navazujících hýždí, stehen, lýtek a chodidel. Proto také rádi boty na podpatku ženám nazouvají, a ještě raději je vyzouvají přímo v posteli před milostným dobrodružstvím.