Kvalita bazénové vody

Bazén v dnešní době má polovina lidstva, který bydlí v rodinných domech. Je to pohodlí, které si lidé neodpustí. Vždyť krásné a teplé počasí je skoro pul roku a co jiného dělat, když je venku přes třicet stupňů celsia než ležet ve vlastním bazénu. Nebo se jen povalovat u něj. Je velmi příjemné. Jen si to představte, přijdete po perném dni z práce, kde máte vážně teplo, neboť nemáte dovolenou klimatizaci. Celý osm hodin, když neděláte dvanácti hodinovky, jste v tom teple a vaše myšlenky se uchylují na to, až se konečně dostanete domů. Budete si moci nasadit plavky a skočit do bazénu, který má příjemných třicet sedm stupňů.

snížení pH v bazénu

No není to pohádka. Spousta z vás to tak má. Celé léto využíváte bazén. Ovšem, když ho chcete využívat celé léto, musíte ho řádně udržovat čistý. Na to se v dnešní době prodává neskutečný výběr chemikálií. Někteří zvolili cestu slaného bazénu, který by se měl díky slanosti a velmi účinné filtraci čistit sám. Pak je ta druhá skupina lidí, kteří se spoléhají na chemikálie, které upraví pH vody v bazénu. Stejně tak máte různé změkčovače, pH minus nebo naopak pH plus, podle toho, co je zrovna potřeba do bazénu přidat, aby bylo pH nejlépe nastaveno.

snížení pH v bazénu

Když se pH hodnota vychýlí, může poškodit vaši pokožku i povrch samotného bazénu. Trpíte jak vy, tak i bazén. Hlídání kvality bazénové vody je velmi důležité. Měření pH vám zajistí různé druhy pH metrů. Přesně změří hodnotu bazénové vody a vy ji tak můžete jednoduše upravit. Například snížení pH v bazénu už pro vás bude jednoduché. Stačí přidat pH mínus, které zajistí rovnováhu optimální hodnoty bazénu, která je mezi šest a půl do sedmi a půl pH. Zvýšení hladiny může dojít při znečištění zelenými a hnědými řasy nebo při samotném dopouštění bazénové vody, která je sama o sobě již vyšší. Hlídejte pH, ať není malér.