Kolísání české koruny

Vlastní měna

Když v dávné minulosti chtěli lidé koupit něco co nemají, tak muselo využít výměnného obchodu. Je to sice také možnost, ovšem takové obchodování není moc pohodlné, protože ne každý chce všechny věci, takže se muselo zajít třeba ještě k někomu dalšímu, a tak postupně získat potřebnou věc.

hotovost i bezhotovost

S příchodem peněz tyto starosto odpadli, protože hodnota se vyjádřila pomocí různých mincí, které jsou univerzální, takže za ně jde i v dnešní době koupit veškeré zboží. Ražba mincí probíhala i u nás, akorát se tím vyčerpalo dost nerostného bohatství u nás a dnes už tyto kovy musíme dovážet z ciziny, protože u nás je v zemi už pravděpodobně nenajdeme. Po mincích prošli bankovky, přičemž pro bohaté to byla dost velká úleva, protože tak mohlo peníze skladovat a přepravovat mnohem pohodlněji. Samozřejmě dále prošli banky, takže dnes má u sebe větší hotovost málokdo. Navíc se ani někde pod polštářem nezhodnocuje, takže to nedává ani smysl.

Naše měna

V každém státu se platí určitou měnou, přičemž my máme svou korunu, na kterou jsem zvyklí a můžeme na ni být hrdí. Jistě víte, že řada státu kolem nás a celkově v Evropě platí eurem. Je to i z důvodu toho, že členské státy mají povinnost jednou přijmout euro, což nyní udělalo i Maďarsko. Vzhledem k tomu, že je stále dost vysoká inflace, a navíc jistě dopady na ekonomiku má probíhající válka, tak teď pro nás přijetí eura moc výhodné není. Dnes můžeme být na korunu pyšní https://nebankovnihypoteka.cz/dnes-muzeme-byt-na-korunu-pysni/ také z důvodu, že je dost silná, čehož si můžeme všímat díky vysokému kurzu. Pro běžného člověka je to výhodné, protože když jede na dovolenou, tak si koupí více věcí.

česká měna

Ovšem velmi silná koruna není moc výhodná pro ekonomiku, protože naší výrobci musí prodávat výrobky za vyšší cenu, takže o ně může být nižší zájem a tím se zmenší i zisk. Když tedy nastane taková situace, tak má dvě strany, ale mnohdy extrémy nejsou až tak výhodné, co se kurzů týče.