Nejlepší zábradlí na balkón


Zábradlí na balkón by mělo plnit hlavně funkci bezpečnostní, ale také funkci estetickou. Právě zábradlí je nedílnou součástí každého balkónu a terasy. Samozřejmostí je, že zábradlí musí plnit i funkci estetickou, a to proto, abyste se vy nebo vaši sousedi nedívali na ohavnost, kterému byste říkali zábradlí. Pokud máte nově udělaný balkón nebo terasu, tak neváhejte a rovnou udělejte i zábradlí. Dnes si představíme, jaké zábradlí je nejlepší na balkón a terasy.

nerezové zábradlí

Nejlepší zábradlí na terasu:

  • Skleněné zábradlí – Skleněné zábradlí můžeme potkávat v obchodních centrech a také v nejrůznějších veřejných místech. Dokonale se také hodí k vašemu balkónu nebo terase. Velkou výhodou je fakt, že jsou esteticky hezky zpracované a i během let neztrácí svůj perfektní vzhled. Jejich ošetření je naprosto jednoduché a mají dlouhou životnost. Ideální volbou je kombinace nerezu a skla. Dohromady tvoří nádherný celek, který vám bude každý kdo půjde okolo závidět.
  • Nerezové zábradlí – Jak každý ví, tak nerez dokáže odolat všem klimatickým změnám a neztrácí na svém vzhledu. Na zábradlí může pršet celý rok a přitom nepoznáte rozdíl. Ideálně se hodí do aquaparků, veřejných koupališť, kanceláří, v bankách, ale i na váš balkón. Nerez se dá kombinovat s dalším materiál. Ovšem u tohoto buďte opatrní, je dobré zvolit takový materiál, o který se nejlépe nemusíte starat. Například dřevo je na venkovní zábradlí esteticky hezké, ale funkčně úplně na prd. Nejen, že ho musíte ošetřovat, ale také rychle podléhá klimatickým změnám a nevydrží moc dlouho. Ideální je kombinace sklad a nerezu, která perfektně zapadá k prosklené terase.

nerezové zábradlí

Při výběru zábradlí tak přemýšlejte nad tím, jaký materiál zvolíte. Je dobré zvolit takový, o který se nemusíte starat během let a také takový, který je perfektní na pohled. Nerez a sklo je tak nejlepší možná kombinace, pokud nezvolíte pouze jeden materiál.