Ekologická menstruace


http://www.stoplusjednicka.cz/mandle-krupave-prokleti-z-kalifornie-spotrebuji-enormni-mnozstvi-vody ntent-Type“ content=“text/html; charset=UTF-8″>

Víte o tom, že v dnešní době už dávno neexistují jen jednorázové menstruační pomůcky? Dříve bylo běžné že se daly sehnat jen vložky a tampony, které obsahují i mikročástice plastů. Rovněž obsahují i umělá vlákna, a oboje může zůstávat v těle. To může způsobovat celou řadu zdravotních problémů. Zároveň jde o poměrně drahé pomůcky. Pokud si myslíte že jde o levné řešení, jste na omylu. Vložky a tampony jsou velmi nákladné. Když si spočítáte kolik jich během jedné menstruace spotřebujete, budete se nejspíš výslednému číslu divit. Průměrná menstruace trvá 5 dní, a během prvních tří dnů, kdy je nejsilnější, ženy spotřebují zhruba 6 tamponů denně. Záleží samozřejmě na intenzitě krvácení, která se postupně snižuje. Žena bez problémů během jedné menstruace spotřebuje vložky či tampony za více než 100 Kč. Za rok je to 1200 Kč.

žena v prádle

Jednorázové pomůcky jsou navíc velmi neekologické, protože se v přírodě nerozloží a tak míří do spaloven. Existují i ekologičtější varianty které neobsahují umělá vlákna ani plasty, a také nejsou bělené chlorem, ale zato jsou ještě dražší než ty obyčejné. Proto je moc žen zatím nekupuje.

černé prádlo

Co je lepší?
Jestli chcete planetě trochu ulevit a snížit množství vámi produkovaného jednorázového odpadu, určitě zvažte používání opakovaně použitelných pomůcek, kam spadají nejen menstruační kalíšky, ale i menstruační kalhotky z nanovláken. Kalíšek se musí zavést do těla, takže není vhodný pro mladé slečny, a některým ženám vadí vylévání krve a potřeba opláchnutí vodou. Proto volá právě kalhotky, které se snadno používají – namísto běžného prádla.

Kalhotky jsou vyrobeny tak, aby pohltily veškerou tekutinu i zápach. Nemusíte se tedy obávat, že by kdokoliv mohl poznat, že je máte na sobě. U nás koupíte několik střihů i barev za skvělé ceny, kalhotky se jednoduše odmočí a vyperou s ostatním prádlem.